Севиля и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 в първия 1/8-финал

...

Севиля и Манчестър Юнайтед не се победиха, Шахтьор с обрат срещу Рома

" Севиля " и " Манчестър Юнайтед " приключиха 0:0 в първия 1/8-финал по сред им в Шампионската лига. На " Рамон Санчес Писхуан " над всички бе Давид Де Хеа, който направи няколко впечатляващи спасявания.
  Домакините преобладаваха през по-голямата част от мача, само че ги пропиляха. Голямата изненада стартовия в състав на " Юнайтед " беше отсъствието на Пол Погба измежду титулярите. Все отново французинът влезе в игра още при започване на срещата, откакто Андер Ерера получи травма.
  " Севиля " можеше да получи ранен задатък, само че ударът на Муриел бе избавен от Де Хеа.
Последваха нови два опита на домакините, само че Евер Банега и Хесус Навас не бяха точни.
  В 25-ата минута Алексис Санчес откри Ромелу Лукаку непокрит в наказателното поле, само че белгиецът стреля от въздуха високо над вратата.
  Испанците дадоха отговор незабавно с късмет за Хоакин Кореа, който стреля по земя, само че Де Хеа още веднъж се оправи.
  В 45-ата минута се стигна до най-чистото състояние в мача. Луис Муриел от непосредствена непосредственост насочи удар с глава, само че Де Хеа майсторски с една ръка съумя да избие в корнер.
  През втората част домакините продължиха да бъдат по-активния тим. Кореа, Банега и Муриел направиха нови пропуски. " Юнайтед " подвигна оборотите в последните 10 минути, когато на терена се появиха Рашфорд и Марсиал.
  В 82-ата минута гол на Лукаку пък беше анулиран поради игра с ръка на белгийския нападател.
  Хесус Навас изиска дузпа в заключителните минути, само че съдията даде знак играта да продължи.
  " Шахтьор " (Донецк) направи цялостен поврат против " Рома " - 2:1. Гостите поведоха с попадение на Дженгиз Юндер в края на първото полувреме, само че след почивката украйнците тотално надиграха своя съперник. В 52-ата минута Факундо Ферейра изравни, а в 71-ата Фред вкара красиво попадение от фаул за крайното 2:1.
  " Шахтьор " към този момент един път в профил " Рома " на осминафиналите през сезон 2010/11, когато реализираха две победи и продължиха напред. Италианците към този момент имат 1 победа и 4 загуби от досегашните си гостувания в Украйна и не са опазвали вратата си суха при посещение в евротурнирите в 26 следващи мача.
  Домакините от " Шахтьор " започнаха доста мощно мача и Алисон на няколко пъти избави вратата си от гол.
  В 41-ата минута " Рома " нанесе своя удар. Джеко овладя топката на границата на наказателното поле и пусна извеждащ пас към Юндер, който прати топката в мрежата на Пятов.
  След подновяването на играта украйнците потегли масирано в предни позиции. Аржентинският нападател Факундо Ферейра изравни в 52-ата минута с хубав гол. Той получи дълъг пас от Ракитский, финтира Манолас и с прекрасен удар прати топката в далечния ъгъл за 1:1.
  В идващите минути пред вратата на " Рома " ситуациите следваха едно след друго. Алисон отрази по необикновен метод удари на Марлос и Тайсон.
  Все отново " Шахтьор " стигна до втори гол в 72-ата минута. Фред извърши чудесно директен свободен удар, топката срещна напречната греда и спря в мрежата.
  В последните секунди домакините направиха нов очевиден пропуск. Ферейра получи пас от резервата Коваленко на 2-3 метра пред падналия на земята Алисон, само че Бруно Перес се хвърли пред топката и с върха на обувката си мазета в корнер.
Източник: bnr.bg